Przyjedź i weź udział w pełnym atrakcji Weekendzie z medytacją!  To już VI edycja tego wydarzenia i pierwsza po przerwie Covidowej.

Zaplanowaliśmy dla Ciebie bogaty program weekendowych warsztatów :

  • zajęcia i warsztaty medytacji (z nauką od podstaw i wspólną praktyką)
  • wykłady Balakhilya das - znanego autorytetu w dziedzinie medytacji i bhakti jogi (prowadzącego od dwóch lat wykłady on line na mantra.pl)
  • poranne sesje Hatha Jogi i Chi Kung
  • kurs Ajurwedy
  • Joga Dance Party lub ognisko - w zależności od pogody

Jest okazja w końcu spotkać się na żywo (offline) z wieloma instruktorami z portalu mantra.pl. Przyjedź, spędź fajny czas z ludźmi o podobnych zainteresowaniach - ten Weekend jest dla Ciebie.

Kiedy:

16 września (piątek) godz 15:00 - 18 września (niedziela) godz. 17:00
LUB opcjonalnie:
17 września (sobota) godz. 9:30 - 18 września (niedziela) godz. 17:00

Gdzie:

Sielpia Wielka, Hotel Energetyk, ul. Staszica 10, 26-200 Sielpia Wielka
http://hotelenergetyk.pl/

Hotel Energetyk, to wygodny trzygwiazdkowy obiekt zlokalizowany w wypoczynkowej miejscowości Sielpia Wielka - na północy województwa świętokrzyskiego. Eleganckie pokoje, możliwość korzystania z sauny są niewątpliwym atutem tego kameralnego Hotelu. Piękne sosnowe lasy, rzeka Czarna Konecka, oraz 60 hektarowy zalew, to tylko niektóre atrakcje najbliższej okolicy, które sprzyjają relaksowi i głębokiemu odpoczynkowi z medytacją. Wspaniałe miejsce dla osób ceniących przestrzeń i spokój.

Więcej o Zalewie Sielpińskim

Koszt:

Cena za cały pobyt: 700 zł (650 zł w przypadku opłacenia rezerwacji do 15. sierpnia).
Cena za pobyt od soboty: 500 zł.

W cenę wliczone są:

  • noclegi
  • posiłki (śniadanie, obiadokolacja i desery)
  • wszystkie warsztaty i zajęcia oraz materiały potrzebne do ich prowadzenia

Infolinia

tel. 512 109 288
email:

Szczegółowy program:

16.09. Piątek

15:00 – 16:00 Przyjazd i zakwaterowanie
16:00 Obiad
17:30 - 18:30 Słowo wstępne, koncert i medytacja z muzyką
18:30 - 20:00 Blok warsztatów z Balakhilya das: “Nauka trzech technik medytacji”
20:00 Deser i herbatka
20:15 Ognisko lub projekcja filmu “Kim jestem?” - zależnie od pogody

17.09. Sobota

7:00 - 7:30 Gauranga – medytacja typu Mindfulness z oddechem
7:30 - 8:00 Japa joga – medytacja na koralach
8:00 - 8:30 Kirtan – medytacja z muzyką
8:45 - 9:30 Hatha Joga lub Chi Kung
9:30 - 10:30 Śniadanie
11:00 Warsztaty Medytacyjne "Nauka 3 technik medytacji"* / Warsztaty Ayurvedyjskie – “Trzy doshe - Vata, Pita, Kapha - jaki jest Twój typ ciała według Ajurwedy”
12:15 “Jak zmienić dietę i zostać wegetarianinem?” - spacer z Balakhilya das i warsztaty w plenerze (w zależności od pogody)
15:00 Powrót do hotelu
16:00 Obiad
17:00 - 17:30 Kirtan – medytacja z muzyką
17:30 - 18:30 Blok warsztatów z Balakhilya das - “Karma i reinkarnacja - fakty i mity”
18:30 - 19:00 Kirtan – medytacja z muzyką
19:00 Yoga Dance Party
* Warsztaty medytacji dla osób które nie zaczynają weekend od soboty (nie uczestniczyły w programach piątkowych)

18.09. Niedziela

7:00 - 7:30 Gauranga – medytacja typu Mindfulness z oddechem
7:30 - 8:00 Japa joga – medytacja na koralach
8:00 - 8:30 Kirtan – medytacja z muzyką
8:45 - 9:30 Hatha Joga lub Chi Kung
9:30 - 10:30 Śniadanie
12:00 - 12:30 Kirtan – medytacja z muzyką
12:30 - 14:00 Wykład Balakhilya das: “Moc transcendentalnego dźwięku” i sesja pytań i odpowiedzi
14:00 - 14:30 Kirtan – medytacja z muzyką
15:00 Obiad
17:00 Wyjazd

Więcej informacji o imprezie:

Hatha Joga

Nawet jeśli nie jesteś doświadczonym joginem i może stawiasz dopiero pierwsze kroki na macie, to podczas Weekendu z Medytacją będziesz miał możliwość doświadczyć jak wiele korzyści płynie z systemu ćwiczeń Hatha Jogi. Delikatne rozciągania mięśni, balans fizyczny i mentalny oraz regulacja przepływu energii Chi w ciele, to tylko niektóre z korzyści jakie przyniesie Ci praktyka Hatha Jogi.

Nasi doświadczeni instruktorzy poprowadzą zajęcia adekwatne dla różnych grup, w zależności od poziomu zaawansowania uczestników.

Jeśli masz swoją matę do jogi - weź ją koniecznie ze sobą, jeśli nie posiadasz maty – jest możliwość skorzystania z naszych mat na miejscu.

Chi Gong /Thai Chi

Starożytne systemy ćwiczeń fizycznych Thai chi i Chi gong wywodzą się z Dalekiego Wschodu i od tysięcy lat są źródłem energii witalnej dla tych, którzy je praktykują.
Ćwiczenia te nie wymagają wielkiego wysiłku fizycznego, ale ich działanie bardzo głęboko wnika w nasze ciało, stymulując przepływ energii Chi i równoważąc nasz umysł.
Doskonale sprawdzają się one dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na aktywność fizyczną.

Posiłki

Podczas Weekendu z Medytacją zapewniamy Państwu smakowite posiłki kuchni roślinnej.

Nasi kucharze zadziwią Was swoim kulinarnym kunsztem, bogactwem smaku potraw i pomysłowością. Często podczas Weekendów z Medytacją nasi goście proszą o przepisy na potrawy z naszego weekendowego menu i stają się one kulinarną inspiracją, którą chcą wprowadzić do swojej diety po powrocie do domu.

Wyżywienie podczas Weekendu z medytacją obejmuje śniadanie, obiado-kolację oraz deser.

Jeśli masz alergie pokarmowe – koniecznie poinformuj nas o tym.

Medytacja – warsztaty redukcji stresu

Stres, niepokój, natłok obowiązków i trudne sytuacje życiowe – to rzeczy, które dotyczą teraz większości ludzi na świecie.
Badania naukowe potwierdzają, to czego od tysięcy lat nauczali jogini – medytacja jest najwspanialszym lekarstwem dla naszego ciała, umysłu i duszy. Jest źródłem wewnętrznej siły, motywacji, witalności oraz pozytywnego spojrzenia na otaczających nas ludzi i świat.

Poranna Medytacja

Czy wiesz że aż 38% przypadków zachorowań na raka, ma związek z długotrwałym silnym stresem, a 60% chorób cywilizacyjnych ma podłoże stresowe.

Nie możemy zmienić świata, który nas otacza, ale możemy zmienić nasze podejście do otaczającej nas rzeczywistości.

Interaktywne warsztaty medytacji z mantrą są wspaniałą okazją, aby pod okiem instruktora nauczyć się jak praktycznie zastosować medytację w naszym codziennym życiu. Jak poradzić sobie ze stresem i jak zredukować negatywny wpływ jaki on na nas wywiera.

Nauka trzech technik medytacji (Gauranga - medytacja z głębokim oddechem, Japa Joga - medytacja na koralach oraz Kirtan - medytacja z muzyką) wywodzi się ze starożytnej kultury Wedyjskiej i jest źródłem wewnętrznej siły, determinacji i motywacji, których tak bardzo nam potrzeba w naszym codziennym życiu.

Pod kierownictwem kwalifikowanego instruktora medytacji będziecie Państwo mieli okazję praktykować techniki medytacyjne każdego dnia Weekendu z Medytacją.

Poranny blok warsztatów medytacji to wspólna praktyka trzech technik medytacji pod przewodnictwem instruktora:

Medytacja Mindfulness z Oddechem – 30 min
Medytacja Japa joga – 30 min
Kirtan – medytacja w śpiewie – 30 min

To fantastyczny początek dnia dla każdego, kto potrzebuje zaczerpnąć wewnętrznego spokoju i naładować swoje ”baterie”.

Na początku Weekendu z medytacją otrzymasz zestaw do medytacji - weź go koniecznie na zajęcia i zanurz się w kojącym dźwięku starożytnych wedyjskich mantr.

Blok warsztatów i medytacji z Balakhilya das

To blok tematycznych wykładów na bazie filozofii wedyjskiej obejmujących tematy rozwoju duchowego, naszej tożsamości, diety roślinnej, karmy i reinkarnacji i oczywiście medytacji.

Balakhilya das, jest znanym na świecie autorytetem w dziedzinie Bhakti Jogi, w prosty, rzeczowy i wnikliwy sposób będzie tłumaczyć głębokie i skomplikowane kwestie dotyczące medytacji, naszej duchowej natury, naszego związku z otaczającym nas wszechświatem i Absolutem.

Ostatni wykład w czasie Weekendu (niedziele godzina 12:00) to sesja pytań i odpowiedzi. Każdy z uczestników warsztatów może osobiście zadać pytanie Balakhilya das i uzyskać odpowiedź na nurtujący go temat.

Ognisko

Zazwyczaj, jeśli tylko pozwala na to pogoda, ognisko jest stałym punktem programu naszych Weekendów z Medytacją.

Jednocząca moc ognia i niezapomniany klimat wspólnego śpiewania mantr przy ognisku jest rzeczą, która zawsze bardzo się podoba uczestnikom naszych Weekendów i na długo pozostaje w pamięci.

A do tego jeszcze smakowite wege-przekąski przypiekane na ognisku…. mniam!

Warsztaty Ajurwedy

Z każdym rokiem ludzie Zachodu coraz bardziej odkrywają i doceniają mądrość starożytnej medycyny Ajurwedy. Staje się ona coraz bardziej popularna nie tylko w kręgach alternatywnej medycyny, ale także lekarze medycyny klasycznej często czerpią z niej inspiracje.

Według Ajurwedy istnieją trzy główne dosze, czyli konstytucje cielesne, a ciało każdego z nas jest unikalną, indywidualną kombinacją tych trzech dosz.
Dlatego powiedzenie, że ”to co jest pokarmem jednego człowieka może być trucizną dla drugiego” - jest jak najbardziej adekwatne w świetle Ajurwedy.

Podczas Warsztatów Ajurwedy dowiecie się podstawowych informacji o trzech typach dosz oraz będziecie mogli wykonać ajurwedyjski test, aby określić swoją własną konstytucję cielesną (czyli unikalną kombinację tych trzech doszy w twoim ciele). Dowiecie się też jakie pokarmy są korzystne, a jakie są niekorzystne dla określonych typów ciał. Ponadto poznacie kilka ajurwedyjskich przepisów na smakowite dania wpływające na ogólny balans organizmu.

Zdradzimy Wam też kilka ajurwedyjskich sekretów wspomagających nasze zdrowie, urodę i długowieczność.