Kiedy świat wokół ciebie pogrąża się w szaleństwie, Ty możesz przypomnieć sobie błogie chwile świętego spokoju!
Światowy Dzień Medytacji to super okazja do tego, aby wpleść w swój dzień KIRTAN - starożytną praktykę medytacji, która oczyści nasze umysły i serca.

Jedną z największych zalet KIRTANU jest to, że każdy może wziąć w nim udział i może to zrobić z dowolnego miejsca. Niezależnie od tego, czy siedzisz, stoisz, leżysz w łóżku czy siedzisz w wannie, jedziesz samochodem, sadzisz kwiatki w ogródku, spacerujesz po plaży, gotujesz obiad czy naprawiasz rower – możesz śpiewać mantry razem z nami!
Na ekranie pojawią się medytujący muzycy z Ukrainy - Janardana, Australii - Ashraya i Yadu oraz nasz rodzimy znany i lubiany 4jivas!

Kiedy zaczniesz medytować:

ZAPOMNISZ O NIEPOKOJU:
Na całym świecie uczucie lęku pozostaje jednym z głównych problemów. Chociaż w ciężkich przypadkach napadów lękowych lekarze mogą przepisać leki, często zalecają najpierw bardziej holistycznego podejścia. Medytacja jest jednym z najpowszechniejszych holistycznych sposobów leczenia napadów lękowych, pomagającym osobom spowolnić tętno, kontrolować szkodliwe myśli i zapobiegać epizodom lęku

ZMNIEJSZYSZ POZIOM STRESU:
Nie ma wątpliwości, że świat, w którym żyjemy, może być stresujący. Chociaż stres jest całkowicie normalną reakcją organizmu, nie powinniśmy regularnie odczuwać stresu, ponieważ ciągły stres może powodować poważne problemy w ciele i naszej psychice. Medytacja to świetny sposób na oderwanie się od zgiełku świata, obniżenie ciśnienia krwi, uspokojenie umysłu i na regenerację po okresach długotrwałego stresu.

POPRAWISZ KONCENTRACJĘ:
W dzisiejszych czasach ludzki mózg ma więcej bodźców do przetworzenia, niż kiedykolwiek wcześniej. Internet, setki kanałów w telewizorze, smartfony, wielkie kina, filmy 4D, gry komputerowe itp., itd. i milion milionów bitów do przetrawienia. Oczywiście wszystko to sprawa, że nasz mózg jest przemęczony, zaczynamy mieć problemy z umiejętnością skupiania się. Medytacja daje naszej głowie odpoczynek, poprawia naszą koncentrację i kreatywność.

ROZWINIESZ W SOBIE PIĘKNE CECHY:
Mantry działają jak świeży wiosenny deszcz, który sprawia, że wszystko zaczyna się zielenić, a drzewa, krzewy i kwiaty rozkwitają. Jeśli medytujemy każdego dnia, będziemy zauważać jak nasze złe cechy maleją i bledną a w ich miejsce pojawiają się cudowne aspekty: bezinteresowna miłość, tolerancja, cierpliwość, zrozumienie, empatia. I taki stan świadomości jest dla nas tym czym woda dla ryby – naszym naturalnym środowiskiem.

Medytacja jest najbardziej korzystna, gdy jest praktykowana regularnie, więc dlaczego nie ustawić sobie przypomnienia, aby medytować raz dziennie, codziennie przez resztę tygodnia i zobaczyć, jak się czujesz?

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Kiedy:

To wydarzenie już się odbyło.
sobota, 22 maja, godz. 09:00
sobota, 22 maja, godz. 18:00

Blok poranny: