Gdzie łatwiej można doznać olśnienia? Kiedy siedzimy cicho oglądając zachód słońca, mając spokojny stan umysłu? Czy kiedy jesteśmy zablokowani w samochodzie, stojąc w korku, gdy naokoło jest głośno i gdy wzrasta w nas zniecierpliwienie i złość?

Pisarze, poeci, muzycy chcą mieszkać bliżej natury, ponieważ będąc w takich miejscach częściej mają olśnienia. Widzą rzeczy, których wcześniej nie widzieli.

Z tego powodu ludzie w nastroju dobroci lubią przebywać w miejscach gdzie jest spokojnie i cicho. Są przywiązani nie tylko do spokoju, ciszy i szczęścia, które z tego pochodzi. Lubią także olśnienia, których doznają.

Ale siła dobroci daje nam dużo większe możliwości. Zwiększa bowiem naszą zdolność do skupienia się na tym, co transcendentalne. Będąc pod wpływem dobroci mamy większe szanse, że pojawi się przed nami duchowe olśnienie, zrozumienie naszego duchowego stanu.

„Z siły dobroci rozwija się prawdziwa wiedza, siła pasji rozwija chciwość, siła ignorancji natomiast prowadzi do głupoty, szaleństwa i ułudy.”

Bhagavad gita, rozdział 14

Zapraszamy na LIVE Balakhilya das, który wyjaśni nam jak wznieść się ponad pasję i ignorancję i doświadczyć siły dobroci.

Kiedy:

To wydarzenie już się odbyło.
niedziela, 6 sierpnia 2023, godz. 11:00 - 12:15

Kontakt

 

Zajęcia prowadzi

Witam Was bardzo serdecznie. Cieszę się, że tu jesteście.
Mam nadzieję, że będziecie mogli wziąć ze sobą, z tego wykładu coś wartościowego, coś, co będzie dla Was inspiracją i poprowadzi Was w życiu.

Balakhilya