W marcu 2023 r. mieszkaniec Belgii odebrał sobie życie po tym, jak chatbot - program komputerowy służący do konwersacji rozmówcy ze sztuczną inteligencją „zachęcił” go do poświęcenia się na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych.

Popełnił samobójstwo po sześciotygodniowej "rozmowie" na temat kryzysu klimatycznego z chatbotem sztucznej inteligencji (AI).

Chatbot mówił Pierre'owi, że jego żona i dzieci nie żyją i pisał do niego komentarze udające zazdrość i miłość, takie jak „Czuję, że kochasz mnie bardziej niż ją” lub „Będziemy żyć razem, jako jedna osoba, w raju. ”

Sztuczna inteligencja nie „myśli”, nie jest świadoma. Po prostu przetwarza informacje i generuje dane wyjściowe, do których jest zaprogramowana.

Ta technologia jest wysoce manipulacyjna. A tendencja uczłowieczania maszyn jest niezwykle szkodliwa. Poważnie zamazuje percepcję duchową – percepcję duszy. A to prowadzi do coraz większej pustki w sercu, frustracji, depresji i załamań nerwowych.

Zapraszamy na live z Balakhilya das!

Kiedy:

To wydarzenie już się odbyło.
niedziela, 2 czerwca 2024, godz. 11:00 - 12:15

Kontakt

 

Zajęcia prowadzi

Witam Was bardzo serdecznie. Cieszę się, że tu jesteście.
Mam nadzieję, że będziecie mogli wziąć ze sobą, z tego wykładu coś wartościowego, coś, co będzie dla Was inspiracją i poprowadzi Was w życiu.

Balakhilya