Szczęście

Szczęście jest najbardziej poszukiwaną rzeczą i jednocześnie najbardziej zwodniczą.
Powodem, dla którego wszyscy szukają szczęścia jest to, że naturą duszy jest bycie szczęśliwą.

Powodem, dla którego wszyscy szukają szczęścia jest to, że naturą duszy jest bycie szczęśliwą. Jednakże w materialnym świecie nie staramy się znaleźć prawdziwego szczęścia, które jest szczęściem duchowym. My - dusze, z powodu złudzenia i fałszywego utożsamiania się z naszymi ciałami dochodzimy do wniosku, że jeśli będziemy przynosić radość naszym ciałom, wtedy będziemy szczęśliwi. W ten sposób działa każdy – próbuje znaleźć szczęście poprzez pobudzanie zmysłów.

Zrobiliśmy duży postęp jeżeli chodzi o różne sposoby pobudzania zmysłów, zadowalania zmysłów w wielu dziedzinach. Pomimo tego, nikt nie jest szczęśliwy. A im bardziej szukamy szczęścia, im więcej wysiłku wkładamy, aby znaleźć szczęście w ten sposób i im bardziej doświadczamy, że to nie daje nam szczęścia, tym bardziej czujemy się zawiedzeni, sfrustrowani i przygnębieni.

Tak naprawdę jedynym szczęściem jest to szczęście, które uszczęśliwia nas, dusze. Duchowe szczęście, które pochodzi ze stylu życia ukierunkowanego na duchowe poszukiwania, rozważania, służbę oddania dla Najwyższego Pana i przede wszystkim słuchanie i intonowanie mantr - transcendentalnego dźwięku, który jest ostatecznym źródłem szczęścia.

Tekst powstał w oparciu o wideo-wykład Balakhilya das
Źródło: www.balakhilya.com