Już w drugiej połowie sierpnia w Katowicach będziemy mieli okazję zgłębić sztukę medytacji mindfulness od jednego z największych autorytetów w tej dziedzinie. Balakhilya das, światowej sławy jogin poprowadzi wykład pt.: „Mindfulness. Czym jest i jakie daje korzyści?” w „Katowice Miasto Ogrodów” w Katowicach 20 sierpnia o godzinie 18:00.

Mindfulness – sztuka uważności i ścieżka do wolności od stresu

Kiedy ostatnio miałeś czas, żeby zapytać się samego siebie, jak JA się mam? Czy wszystko ze mną w porządku, czy żyję szczęśliwym życiem, czy mam czas dla SIEBIE? Kiedy ostatnio miałeś czas, żeby odprężyć się, wziąć głęboki oddech i znaleźć chwilę by posłuchać śpiewu ptaków i szumu wiatru, spojrzeć w niebo. Kiedy ostatnio miałeś czas, żeby spojrzeć wewnątrz siebie i przeanalizować swoje emocje i zrobić wewnętrzny remanent? Zapytać się kim jestem i po co to wszystko robię?

Mindfulness to sztuka przeżywania życia w uważny, troskliwy i świadomy sposób. Jest to sztuka bardzo wyjątkowa. Sztuka odnajdowania samego siebie w chwili obecnej i radzenia sobie z emocjami i stresem, które nas spotykają. Dotychczas technika ta była jedynie domeną joginów, ale dziś sztuka ta dostępna jest dla każdego. Warto ją opanować i codziennie wykorzystywać dla własnej korzyści. I właśnie w najbliższym czasie nadarzy się ku temu okazja.

Gdzie jestem i dokąd biegnę?

Tak często biegniemy pędem przez nasze życie, gonimy najpierw za edukacją, później za dobrą pracą, karierą, materialnym dobrobytem dla naszej rodziny. Wspinamy się więc na wyżyny naszych możliwości, aby doścignąć cele niedoścignione. Dorównać innym osiągnięciami, stanowiskami i prestiżem. Ale zbyt często zapominamy o samym sobie. O tym kim jesteśmy i jakie jest nasze miejsce we wszechświecie – bo jeśli spojrzymy na siebie z szerszej perspektywy, zobaczymy, że często jest ona daleka od tego co robimy na co dzień.

Minfulness to sztuka przeżywania życia w świadomy sposób. Dzięki technice medytacji Mindfunless jesteśmy bardziej obiektywni, wnikliwi i skoncentrowani na tym co tu i teraz.

Żyj tu i teraz

Bardzo często idąc przez nasze życie, wracamy do przeszłości lub wybiegamy w przyszłość, zamiast być tu i teraz.
Żyjąc przeszłością rozpamiętujemy nasze sukcesy lub porażki, nasze wspomnienia i przeżycia, winimy się za popełnione błędy i często chcielibyśmy cofnąć czas.

Z kolei żyjąc przyszłością, żyjemy marzeniami i planami, na to co jeszcze się nie wydarzyło, ale też i zmartwieniami i tragediami, które również jeszcze nie miały miejsca – i może nawet nigdy się nie zdarzą...

Jak to kiedyś trafnie powiedział Mark Twain:

„Moje życie było pełne wielkich tragedii, z których większość nigdy się nie wydarzyła” – poznajecie to? Może też tak macie?

A dlaczego by nie zacząć żyć dniem dzisiejszym, chwilą obecną, tym co tu i teraz? Dlaczego by nie zacząć doceniać to co mamy, przestać osądzać rzeczywistość i ludzi na bazie naszych przeszłych traum i rozczarowań. Dlaczego by nie nauczyć się jak być bardziej zrelaksowanym, przyjacielskim, tolerancyjnym i wybaczającym niedoskonałości innych. To tylko mała garstka z bogactwa, które może nam zaoferować regularna praktyka medytacji mindfulness.

Jest ona idealna zarówno dla osób przeciążonych stresem, zmęczonych i wypalonych, jak i dla osób cierpiących na depresje, stany lękowe i problemy z koncentracją. Jest też bardzo skuteczną terapią w przypadku chorób psychosomatycznych i w terapii przewlekłego bólu.

Mindfulness dla każdego

W dzisiejszych czasach medytacja mindfulness staje się coraz bardziej popularna. Jest już szeroko stosowana przez psychologów i coachów, jest obecna na uniwersytetach i w szkołach. Coraz częściej pojawia się na szkoleniach biznesowych w wielkich korporacjach, mając na celu zwiększenie produktywności i wydajności pracowników oraz poprawie ich koncentracji na tym co tu i teraz. Medytacja mindfulness wkroczyła już nawet za kraty więzień, gdzie uczy osadzonych jak radzić sobie z emocjami. Okazała się niesamowitym narzędziem w skutecznej resocjalizacji więźniów i ich powrocie do społeczeństwa.

Ponad to wszystko, co związane z naszym ciałem i umysłem, medytacja mindfulness pomaga nam odnaleźć samego siebie, poczuć się wolnym i odkryć swoją wewnętrzną duchową wartość. To właśnie dzięki osiągnięciu wewnętrznej harmonii jesteśmy w stanie wpłynąć korzystnie na innych i poprawić swoje relacje z bliskimi, emanując pozytywną energią.

Mindfulness nie jest relaksacją, religią czy psychoterapią. Nie jest też sztuką robienia uników przed otaczającymi nas problemami, ani też techniką tłumienia myśli, emocji czy uczuć. Jest raczej wyjściem im naprzeciw, ponieważ uczy jak kontrolować swoje emocje i radzić sobie z życiowym stresem. Daje nam narzędzia, dzięki którym będzie nam po prostu łatwiej żyć.

Aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat mindfulness oraz praktycznych ćwiczeń i technik medytacji zapraszamy serdecznie na wykład światowej sławy jogina Balakhilya das.

O wykładowcy:

Balakhilya das jest uznanym w świecie nauczycielem jogi i medytacji, od ponad 40 lat podróżuje po całym świecie prowadząc seminaria, wykłady, indywidualne spotkania inspirując setki tysięcy ludzi do rozpoczęcia praktyk medytacyjnych.

Przekazywane przez niego nauki sprawdzają się w każdej kulturze i społeczności. Zawierają w sobie ponadczasowe wartości, które pomagają ludziom osiągnąć harmonię i równowagę w życiu.

Balakhilya das swoją wiedzę i doświadczenie opiera na tradycjach sięgających 5000 lat wstecz. Techniki medytacyjne, jak również cała nauka związana z jogą, medytacją czy kwestią reinkarnacji przekazywane są z mistrza na ucznia aż do czasów dzisiejszych przez długą linię nauczycieli znaną jako Brahma Sampradaya.

Praktyczne informacje:

Wstęp na wykład jest niebiletowany i bezpłatny - ta wiedza jest darem i zgodnie ze starożytnymi naukami w ten właśnie sposób jest przekazywana od tysięcy lat.

Uwaga!
Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów i rezerwacji, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przybycia. Wstęp dla osób powyżej 12 lat.

Wykład będzie w języku angielskim z bezpośrednim tłumaczeniem na język polski.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Wykładu.

Kiedy:

wtorek, 20 sierpnia, godz. 18:00

Gdzie:

         Katowice Miasto Ogrodów
Plac Sejmu Śląskiego 2
Katowice

Kontakt

tel. 572 599 764

Wstęp wolny