Tydzień z jogą i medytacją? Wspaniały czas! Nigdy nie próbowałeś? Nie szkodzi! Nasze Wakacje z Medytacją są łagodnym wprowadzeniem w harmonijny świat mistrzów jogi. A ponadto letni, urlopowy czas jest wspaniałą okazją do rozpoczęcia nauki medytacji.

Władysławowo - Chłapowo
29 czerwca - 6 lipca 2024r.

Dlaczego Wakacje z Medytacją?

Medytacja oczyszcza i uspokaja umysł. Pozwala osiągnąć wewnętrzną stabilność, harmonię i dystans w stosunku do stresujących sytuacji czy traumatycznych zdarzeń. Szybko redukuje napięcie i uczucie niepokoju. Stopniowo prowadzi do pełnej samorealizacji, czyli doświadczenia swojej duchowej, doskonałej natury. Medytacja buduje wewnętrzną platformę, na której można oprzeć się w trudnych sytuacjach.
Praktykowana dwa razy dziennie sprawi, iż po tygodniu można doświadczyć wewnętrznego odświeżenia, wypełnienia i satysfakcję, pewien „smak”, którego nie są w stanie dostarczyć nam żadne inne aktywności.

Poranne zajęcia z medytacją wspierane są przez ćwiczenia jogi dla osób początkujących. Ćwiczenia te rozciągają ciało, regulują pracę narządów wewnętrznych, wzmacniają i regenerują. Uwalniają napięcie skumulowane w mięśniach, przez co pomagają w odstresowaniu się. Regularne ćwiczenia wyciszają wciąż żądające nowych doznań zmysły, co jest bardzo pomocne w osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Ćwiczyć będziemy także mięśnie twarzy. Specjalne warsztaty "twarzowej jogi" połączonej z nauką automasażu naturalną aromatyczną oliwką usuną wszystkie napięcia i szary koloryt skóry.

Podczas naszych turnusów oferujemy wegetariańskie wyżywienie, co pozwala odpocząć układowi pokarmowemu od trudów trawienia mięsa i jego przetworów. Ten zdrowy, lekki, energetyczny i miły dla oka styl odżywiania zaskakuje różnorodnością form i smaków. Proponujemy także warsztaty wegetariańskiego i wegańskiego gotowania. Pokażemy super fajne przepisy, a których można będzie skomponować smaczną i zdrową ucztę na każdą okazję.

Każdy dzień będziemy kończyć sesją lekkiej jogi, medytacją w śpiewie, odrobiną jogicznych mądrości i słodkim deserem na dobranoc. Nie zabraknie ogniska i pieczonych ziemniaczków :)

Jak zwykle latem zapraszamy do ośrodka Ananda w Chłapowie. Przyjemny dom stoi z dala od zgiełku nadmorskich kurortów. Za oknem łąka i las. Można poleżeć na hamaku lub iść na spacer pomiędzy polami czy leśnym traktem. Do morza mamy 700 m drogą prowadzącą przez malowniczy Wąwóz Chłapowski.

Obejrzyj galerię:
www.anandaresort.pl

O całość Wakacji dba grupa zaprzyjaźnionych ludzi od lat praktykujących medytację.

Kiedy:

29 czerwca (sobota) - 6 lipca (sobota)

Koszt:

Cena za pobyt: 2 200 zł
(w przypadku rezerwacji miejsca przed 30 kwietnia - cena wynosi 1 900 zł)

Studenci, emeryci i renciści - 1 900 zł

Zajęcia z medytacją, prelekcje są bezpłatne.

Gdzie:

Ośrodek Ananda
ul. Jeżynowa 8, Chłapowo

Kontakt

Aby zarezerwować miejsce prosimy o wypełnienie poniższego formularza.
Zgłoszenia przyjmujemy również telefonicznie lub pod adresem email.

email:
tel. 601 923 455

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Magdalena Mola

Zgłoszenia obowiązkowe:

Wypełnij formularz i zarezerwuj miejsce już dziś (liczba miejsc ograniczona!).
Przedpłata 425 zł poprzez system TPay lub przelewem na konto jest konieczna do potwierdzenia rezerwacji miejsca.

Trochę więcej o...

MEDYTACJI

Przeważnie medytacja traktowana jest jako zewnętrzna aktywność. Kiedy ktoś siedzi z zamkniętymi oczami, w ciszy, ma wyprostowane plecy a palce dłoni ułożone w Chin Mudrę od razu nasuwa się wniosek, że medytuje. W pewnym sensie medytacja jest czynnością zewnętrzną. Jest to jednak także coś, co zachodzi w głębi Ciebie.

Można ułożyć swoje ciało w pięknej medytacyjnej pozie; ale co zrobić ze swoim umysłem? Umysł jest w ciągłym ruchu. Wciąż przepływają przez niego potoki myśli, emocji, konkretnych planów czy chaotycznych wątków. Umysł jest tak pełen różnych treści, że próba wyciszenia go wdaje się czymś niemożliwym. Jeśli siłowo będziemy starali się kontrolować umysł – medytacja będzie bardzo trudną aktywnością. Będzie wręcz wysiłkiem, walką.

Na szczęście jedną z praktyk medytacyjnych jest medytacja z mantrą - transcendentalną wibracją dźwiękową, o której mówi się, że jest pokarmem dla duszy, kąpielą dla zmęczonego umysłu. Mantra oczyszcza, odświeża, budzi do życia, wzmacnia inteligencję.
Czym jest mantra? O tym będziemy mówić na naszych Wakacjach. I nie tylko...

ĆWICZENIACH JOGI

Hatha joga to system ćwiczeń, które sprawiają, że ciało jest mniej podatne na wpływ czynników fizycznych. Postępując według jej zasad nie rozpraszasz się, kiedy próbujesz medytować. Asany oraz ćwiczenia oddechowe (pranajama) oczyszczają subtelny system nerwowy tak, że można coraz pełniej doświadczać siły życia w swoim ciele. Oczyszczają one również ciało, równoważą procesy jakie w nim zachodzą. System hatha jogi opracowano wiele tysięcy lat temu po to, by pomóc adeptom dojść do poziomu prawdziwej jogi. Czym jest ten poziom? O tym również będziemy mówić na naszych Wakacjach….

DIECIE ORAZ UŻYWKACH

W zestawie z medytacją i asanami serwujemy wegetariańskie pożywienie, które jest lekkie, zdrowe, czyste, pełne życia. Zasada ahimsy – braku przemocy – jest jedną z głównych zasad życia Yoga Life Style. Jest to bardzo korzystna zasada, która sprawia, że nie tylko praktykujemy łagodność, szacunek do innych, ale także uwalniamy się od lęku i złości. Jak twierdzą Pisma jogi: „Wolność od lęku osiąga tylko ten, kto prowadzi czyste, duchowe życie”.
Zalecamy również odstawienie używek. Alkohol czy narkotyki otępiają umysł, blokują inteligencję, zatruwają ciało. Asany i medytacja wznoszą nas na platformę rzeczywistego dobrego samopoczucia, wolności, kreatywności. Stosując używki - znacząco opóźniamy pojawianie się owoców praktyk Yoga Life Style.
Wakacje z Medytacją są strefą wolną od używek.
Na terenie posesji obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i brania jakichkolwiek narkotyków, włączając w to palenie marihuany.

Zapraszamy!