MEDYTACJA

Przeważnie medytacja traktowana jest jako zewnętrzna aktywność. Kiedy ktoś siedzi z zamkniętymi oczami, w ciszy, ma wyprostowane plecy a palce dłoni ułożone w Chin Mudrę od razu nasuwa się wniosek, że medytuje. W pewnym sensie medytacja jest czynnością zewnętrzną. Jest to jednak także coś, co zachodzi w głębi Ciebie.

Można ułożyć swoje ciało w pięknej medytacyjnej pozie; ale co zrobić ze swoim umysłem?
Umysł jest w ciągłym ruchu. Wciąż przepływają przez niego potoki myśli, emocji, konkretnych planów czy chaotycznych wątków. Umysł jest tak pełen różnych treści, że próba wyciszenia go wdaje się czymś niemożliwym. Jeśli siłowo będziemy starali się kontrolować umysł – medytacja będzie bardzo trudną aktywnością. Będzie wręcz wysiłkiem, walką.

Na szczęście jedną z praktyk medytacyjnych jest medytacja z mantrą - transcendentalną wibracją dźwiękową, o której mówi się, że jest pokarmem dla duszy, kąpielą dla zmęczonego umysłu. Mantra oczyszcza, odświeża, budzi do życia, wzmacnia inteligencję.

Czym jest mantra? O tym będziemy mówić na naszych Feriach. I nie tylko...

JOGA

Hatha joga to system ćwiczeń, które sprawiają, że ciało jest mniej podatne na wpływ czynników fizycznych. Postępując według jej zasad nie rozpraszasz się, kiedy próbujesz medytować. Asany oraz ćwiczenia oddechowe (pranajama) oczyszczają subtelny system nerwowy tak, że można coraz pełniej doświadczać siły życia w swoim ciele. Oczyszczają one również ciało, równoważą procesy jakie w nim zachodzą.

System hatha jogi opracowano wiele tysięcy lat temu po to, by pomóc adeptom dojść do poziomu prawdziwej jogi. Czym jest ten poziom? O tym również będziemy mówić na naszych Feriach...

DIETA ORAZ UŻYWKI

W zestawie z medytacją i asanami serwujemy wegetariańskie pożywienie, które jest lekkie, zdrowe, czyste, pełne życia. Zasada ahimsy – braku przemocy – jest jedną z głównych zasad życia Yoga Life Style. Jest to bardzo korzystna zasada, która sprawia, że nie tylko praktykujemy łagodność, szacunek do innych, ale także uwalniamy się od lęku i złości. Jak twierdzą Pisma jogi: „Wolność od lęku osiąga tylko ten, kto prowadzi czyste, duchowe życie”.

Zalecamy również odstawienie używek. Alkohol czy narkotyki otępiają umysł, blokują inteligencję, zatruwają ciało. Asany i medytacja wznoszą nas na platformę rzeczywistego dobrego samopoczucia, wolności, kreatywności. Stosując używki - znacząco opóźniamy pojawianie się owoców praktyk Yoga Life Style.

Wakacje z Medytacją są strefą wolną od używek.

Na terenie posesji obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i brania jakichkolwiek narkotyków, włączając w to palenie marihuany.

Zapraszamy do obejrzenia video z okazji 10-lecia organizowanych przez nas "Wakacji z Medytacją"

Wakacje z medytacją 2024 Władysławowo
29-06
lipcaMedytacja na wakacjach