Nigdy nie medytowaliście z mantrami? To świetnie się składa, bo z nami możecie zacząć!
A jeżeli już medytowaliście, to wspaniale - również jesteście mile widziani.

Teraz jest to możliwe online na naszym Facebooku MedytacjaWarszawa :)!

Czym jest mantra?

Nasz umysł w naturalny sposób spoczywa i uspokaja się w dźwięku duchowej wibracji, jaką jest mantra.  "Man" znaczy umysł, a "Tra" znaczy wznosić, zatem mantra pomaga nam wznieść umysł ponad wymiar materialny, z jego wszystkimi materialnymi niepokojami, myślami i zajęciami. Poza umysłem, gdy skupimy siebie – duchową istotę i całą naszą duchową miłość na Panu w sercu, to wówczas, poza cennym spokojem, osiągniemy jeszcze cel duchowej medytacji i Bhakti Yogi, jakim jest samorealizacja, czyli przypomnienie sobie naszej wiecznej duchowej natury oraz  naszego wiecznego związku z Bogiem w relacji przyjaźni i miłości.

Pisma wedyjskie instruują  nas, by nie szukać mantr gdziekolwiek, a raczej należy otrzymać je w linii sukcesji mistrzów duchowych i uczniów, którzy zgodnie z wielowiekową tradycją przekazują je w sposób niezmieniony wraz z całą ich mocą. Ten sposób przekazu jest stosowany od czasów niepamiętnych.

Prowadzimy te zajęcia, by wspólnie z chętnymi osobami medytować z mantrami, poprzez najbardziej muzykalną formę joga  medytacji, która nazywa się Kirtan.

Czym jest Kirtan?

Kirtan, to technika duchowej medytacji wywodząca się z procesu Bhakti Yogi. Pisma wedyjskie i mistrzowie duchowi z linii sukcesji Brahma Sampradaya, gloryfikują Kirtan, jako najwyższe błogosławieństwo dla całej ludzkości, wskazując, że jest on życiem wszelkiej duchowej wiedzy i powiększa on ocean duchowego szczęścia. Szczęścia nie płynącego z materialnych zmysłów, a właśnie z tej duchowej relacji duszy indywidualnej z Duszą Najwyższą.

Nastrój melodii kirtanowych może być różny, kontemplacyjny lub wesoły, a podczas medytacji możesz leżeć, siedzieć lub tańczyć, ale najważniejsze jest to by skupiać swój umysł na mantrze.
Dzięki tym zajęciom możesz doświadczyć wewnętrznego odprężenia, szczęścia i satysfakcji oraz piękna i harmonii płynącego z kontaktu z transcendentalnymi dźwiękami, jakimi są mantry. Ponad to z powodzeniem zredukujesz napięcie i stres nagromadzony w ciele i umyśle. Nie trzeba się jakoś przygotowywać, wystarczy po prostu być.

W programie:

  • wstęp na temat Bhakti Yogi oraz medytacji z mantrą
  • Kirtan – medytacja w grupie z wykorzystaniem mantr i instrumentów muzycznych

Kiedy:

To wydarzenie już się odbyło.
piątki: 4, 11, 18, 25 czerwca 2021, godz. 20:00 - 21:00
poniedziałki: 7, 21, 28 czerwca 2021, godz. 20:00 - 21:00

Gdzie:

Transmisja online na Facebooku do odwołania z uwagi na sytuacje w Polsce i na świecie
FB/WarszawaMedytacja

Kontakt

tel: 506 071 517 - Ela

Zapraszamy serdecznie :)