Umysł jest jak okulary, przez które patrzymy na świat.

Czasami widzimy wszystko w ciemnych kolorach i nawet nie dostrzegamy otaczającego nas piękna i pozytywnych sytuacji, a innym razem nawet w ponury deszczowy dzień jesteśmy pełni radości. Czasami identyczne sytuacje życiowe postrzegamy w zupełnie odmienny sposób.

Umysł jest filtrem. Umysł jest pryzmatem. I nasze postrzeganie świata zależy od jego kondycji. Można zatem powiedzieć, że umysł kieruje naszym postrzeganiem, a co za tym idzie i naszymi reakcjami.

Jogini uczą się nie ulegać nastrojom umysłu, które ciągają nas na sznurkach jak marionetki.

Niekontrolowany umysł staje się bowiem naszym najgorszym wrogiem – przytłacza negatywnymi myślami, wciąga w depresję, staje się źródłem cierpienia, strachu i niepokoju.

Jeśli jednak nauczymy się jak kontrolować nasz umysł – stanie się on naszym przyjacielem i przestanie stwarzać nam problemy.  

Naucz się jak kontrolować umysł i uczynić go swoim przyjacielem.  

Kolejny inspirujący wykład Balakhilya das jest okazją do zgłębienia tego właśnie tematu oraz praktycznego zastosowania wedyjskiej mądrości w naszym życiu.

Kiedy:

To wydarzenie już się odbyło.
niedziela, 16 sierpnia 2020, godz. 13:00 - 14:30

Kontakt

Zajęcia prowadzi

Witam Was bardzo serdecznie. Cieszę się, że tu jesteście.
Mam nadzieję, że będziecie mogli wziąć ze sobą, z tego wykładu coś wartościowego, coś, co będzie dla Was inspiracją i poprowadzi Was w życiu.

Balakhilya