Klub Filozoficzny

Klub Filozoficzny

Zapraszam na środowy cykl spotkań Szkoły Medytacji.

W programie: kirtan - wspólna medytacja z dźwiękiem starożytnych mantr oraz filozoficzne rozważania danego tematu w oparciu o filozofię wedyjską.

Mam nadzieję, że tematy, które poruszymy będą wspaniałą możliwością pogłębienia naszego duchowego zrozumienia, a kontakt z mantrą da nie tylko wytchnienie od gonitwy dnia codziennego, ale przede wszystkim pozwoli uzyskać wewnętrzne szczęście, satysfakcję i oświecenie.

Ufam, że wiedza, którą poznamy/poznasz na tych zajęciach wprowadzi nową, lepszą jakość do naszego/twojego życia.

Wstęp wolny.

W programie:

Środa, 8 listopada, godz. 19:00
Temat przewodni: Prawo karmy – dlaczego złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom?

Są zdarzenia, które prowokują pytania: dlaczego zmarło małe dziecko, dlaczego w wyniku kataklizmu swój dobytek a nawet życie straciły setki osób, dlaczego spotykają nas nieszczęścia, na które według naszej oceny nie zasługujemy... Czy to jakiś ślepy przypadek decyduje, że ktoś pławi się w dostatku a ktoś inny umiera z głodu? Poznaj prawa rządzące naszą egzystencją.
Podczas spotkania będziemy również medytować w sposób polecany od tysięcy lat jako najbardziej efektywny w celu uzyskania wewnętrznego spokoju i oświecenia.
 
Środa, 15 listopada, godz. 19:00
Temat przewodni: Umysł – twój najlepszy przyjaciel czy największy wróg?

Umysł jest zawsze z tobą. Co powoduje, że jednych doprowadza do szaleństwa, a dla innych osób stanowi źródło spokoju, wyciszenia i inspiracji. Poznaj swego najbliższego sąsiada – twój umysł i dowiedz się jak działa i jak możesz go obsługiwać dla jak największej swojej korzyści. Rozważymy kwestię dlaczego warto i jak  być "tu i teraz". W tym wszystkim niezwykle pomocna będzie wspólna medytacja z mantrą - nieodłączny punkt programu naszych spotkań.

Środa, 22 listopada, godz. 19:00
Temat przewodni: Samotność – istnieje na nią lekarstwo

Coraz więcej osób doświadcza samotności pomimo tego, że niemalże cały czas jesteśmy otoczeni innymi ludźmi. Co powoduje, że nawet jeśli mamy kochającą rodzinę i oddanych przyjaciół, odczuwamy, że jesteśmy sami, a te osoby mimo szczerych chęci nie są w stanie wypełnić naszego serca. Przyjdź i posłuchaj jakie jest rozwiązanie tego niezwykle osobistego problemu?

Środa, 29 listopada, godz. 19:00
Temat przewodni: Czy masz wpływ na swój los?

W  Andrzejki, kiedy w trochę żartobliwy sposób chcemy różnymi metodami poznać swoją przyszłość, zastanowimy się czy mamy wpływ na swój los, czy też ślepe przeznaczenie decyduje o naszym życiu. Nie będziemy lać wody (ani wosku :-)), ale z pewnością wyjdziesz z tego spotkania świadomy tego w jaki sposób kształtuje się przyszłość twoja czy twoich bliskich. Nie zabraknie dobrej zabawy – wspólna medytacja jaką jest kirtan wprawi nas w nastrój wyciszenia, relaksu i szczęścia.

Kiedy:

środy: 8, 15, 22, 29 listopada, godz. 19:00

Gdzie:

Szkoła Medytacji i Samorealizacji w Lublinie
Krakowskie Przedmieście 19
lokal 34 (II piętro)

Kontakt

Kasia (Kirtan dasi) tel. 530 300 750

Wstęp wolny